poniedziałek, 24 września 2012

Wynik konkursu urodzinowego - opaska Nike+ SportBand

Na wstępie chciałabym podziękować Wam za udział w konkursie. W Waszych odpowiedziach znajdował się cały wachlarz emocji, dużo motywacji i ambitne plany biegowe.  
Musiałam jednak wybrać jedną z Was. Decyzja nie była łatwa, bo najchętniej obrabowałabym bank i wysłała opaskę każdej z osobna. :-)Opaska Nike+ SportBand wędruje do autorki maila:


Nie chcę dopiero zacząć- od jutra, od poniedziałku, jak dostanę opaskę to wtedy zacznę - ja już biegam. Narazie uczę się biegania bez przerw, obecnie trochę biegnę, trochę maszeruję, choć bieg z każdym dniem jest coraz dłuższy. O opasce Nike+ myślę od dawna, niestety na razie mam inne ważniejsze wydatki, więc odsunęłam to w czasie do przyszłego roku. Jak to wpłynęłoby na moje bieganie?

Przede wszystkim obecnie biegam licząc prawie że kroki - nie mam żadnego urządzenia, które zmierzy przebiegnięty dystans, czas, nie jestem w stanie ocenić dokładnie postępów, a tylko w przybliżeniu i to mocno zaokrąglonym. Chcieć, to móc, więc nie powstrzymuje mnie to od dalszego treningu. 
Ćwiczę codziennie. Nie ma, że mi się nie chce. Nie jest łatwo. Jednak to, czego się nauczyłam, to nie poddawać się od razu. Bieganie wydaje ci się trudne? Może nie jutro, ale za tydzień już będzie łatwiej. Nie ma uczucia porównywalnego z satysfakcją po zakończonym treningu i przekroczeniu swoich barier. Nie od razu przebiegniesz maraton, ale wytrwałość i upór pomagają małymi krokami osiągnąć cel.
Wstaję godzinę wcześniej, niż dotychczas – ćwiczę, biorę prysznic, a potem mam energię na cały dzień. 
Chciałabym robić postępy. Opaska nike+ umożliwiłaby mi podnoszenie stopnia zaawansowania biegu bez narażenia na przetrenowanie. Sprawdzanie, gdzie i ile biegłam i większe motywowanie się do działania.
Przyszłej wiosny chciałabym wziąść udział w maratonie. Może to niewykonalne, nie wiem, nie zastanawiam się nad tym. Chcę spróbować to osiągnąć. Myślę, że opaska Nike+ mogłaby pomóc mi w tym - oczywiście, za mnie nie pobiegnie ;)) jednak pomoże mi bardziej profesjonalnie spojrzeć na dotychczasowe wyczyny i zaplanować kolejne np. wydłużenie trasy, sprawdzenie, czy mam dobre tempo. Teraz nie mam pojęcia, jakie mam - poprostu biegnę ;)
Dzięki temu, że biegam - postaniwiłam zmienić też inne nawyki - mając czas na przemyślenia, można wpaść na masę ciekawych pomysłów :) ale to już inna historia, o czym można poczytać u mnie na blogu. 
Dzięki bieganiu i ćwiczeniom jestem coraz silniejsza i mam wiecej energii. A moje cialo? Z kazdym tygodniem wyglada coraz lepiej. I co najważniejsze, psychicznie też jestem silniejsza - sprawdziłam, słowa o endorfinach wyzwalanych podczas treningu to nie ściema ;) . Wiem, że nie ma niemożliwego, trzeba tylko mieć silną wolę i próbować do skutku.Olu - gratuluję! Czekam na maila z adresem do wysyłki nagrody :-)

Ahoj!

18 komentarzy:

 1. Aniu, słusznie wybrałaś! Gratulacje dla Oli :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajnie. Lekko i z ciekawoscia sie to czyta. Gratulacje

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratulacje dla Oli:) Fajnie, że wybrałaś kogoś z dużą dozą motywacji już realizującego plany i nie czekającego na bardziej sprzyjające okoliczności.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję!!! Ale jestem pozytywnie zaskoczona!! Nawet sobie nie wyobrażasz, jak się cieszę :D chyba pójdę pobiegać, żeby nie było, że się teraz bardziej nie staram he, he. Już wysyłam adres :))))

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratulacje! Widać, że dobrą osobę wybrałaś :*

  OdpowiedzUsuń
 6. gratulacje, niech opaska dobrze sluzy :)

  OdpowiedzUsuń
 7. gratulacje - sluszna wygrana!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratuluję - ostatnio omija mnie wszystko ;)

  Ja mam pytanie niezaznajomionej z tematem osoby. :D Zbieram na buty do biegania nike, widziałam przyjemną całkiem reklamę ostatnio, jak kobieta biegnie i słucha muzyki w swoim telefonie zarazem odmierza on jej czas, tempo, pokazuje trasę, łączy się facebook'iem etc. i tu me pytanie: czy jak kupię sobie ich buty to też będę miała taki bajer do komórki żeby wszystko sobie kontrolować, czy tez muszę zakupić w tym celu coś jeszcze innego dziwnego? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nike współpracuje z firmą Apple. możesz korzystać z usług poprzez produkty - iphone, ipod (nie wszystkie modele), sportband, zegarek nike i chyba opaska nikefuel (do niej nie jestem pewna). Same buty dają Ci możliwość zainstalowania w lewym bucie sensora zliczającego kroki. poczytaj o tym na stronie Nike :-)

   Usuń
  2. Jeśli ma się iPhona/iPoda darmowo można ściągnąć aplikację Nike Running, mierzy wszystkie parametry o których nspisałaś bez czujnika w bucie, tylko w oparciu o gps w komórce. Zresztą aplikacja działa też na innych systemach operacyjnych, tylko nie jestem przekonana czy wtedy jedt za free.

   Usuń
 9. Ta odpowiedź jest dla mnie motywująca. Oczywiście żałuje że nie ja ją wygrałam;p;p ale widzę że są lepsi...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) tak że cieszę się razem z Olą:)

   Usuń
 10. super blog ! ;)
  również jestem studentką dietetyki ;)
  blogowanie dopiero zaczynam, więc zapraszam czasami do mnie - coś o zdrowiu, sporcie i odżywianiu ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Kurcze spóźniłam się z konkursem :/ Zaczęłam biegać i taki gadżet byłby pomocny, ale cóż najpierw muszę odłożyć na buty. Akurat to jest chyba najważniejsze na samym początku,bo te buty w których biegam powodują, że czuję całe podłoże i nie ma żadnej amortyzacji stąd boję się nieco o moje stawy :(

  OdpowiedzUsuń
 12. ja tez sie spoznilam...hmm :/ no trudno..Olu gratuluje ci :) i zazdroszcze...ale pozytywnie. teraz bedziesz mogla biegac ile sil w nogach :) powodzenia

  OdpowiedzUsuń